reede, 18. jaanuar 2019

PÄEVAMATK - METSLOOMADELE SÜÜA VIIMAS

ÜHINE MATK METSA ÄÄRDE  Paw Prints on WhatsApp

METSLOOMAD JA PAIGALINNUD NÄDALATEEMA RAAMES

Oleme juba paar nädalat usinalt uues aastas toimetanud. Teinud plaane ja ideid kogunud, kuidas selle õppeaasta teise poole veedame. Kõik põnev saab siia ka kindlasti kirja. 

Selle aasta esimeseks postituses on natuke juttu ja palju pilte meie kogu maja ühisest matkast "Metsloomadele süüa viimas."

Seljametsa lasteaia lastel on vedanud - mets ümberringi. Hoovi peal võib vahest kohata kiirustavaid oravaid ning vaadelda erinevaid metslinde toidulaual, mille neile maja ette oleme püstitanud. Igal aastal püüame omalt poolt aidata metsloomi ja linde, kes meile siia talvituma on jäänud. Vahest valmistame ise midagi põnevat neile söögiks (näiteks rasvapalle, pihklakakette). Sel korral tõid lapsed ise omal soovil vanemate abiga kodust midagi meelepärast kaasa. Toidukott oli rikkalik - porgandid, kaalikad, salatilehed, õunad, kapsad, tammetõrud, leib ja erinevad saiakoorikud. Söögi transpordiks kasutasime kelke, sest tee metsa äärde on ühe lasteaialapse jaoks parajalt pikk. Eks kelgud said tagasi teel kasutust ka teisipidi - kõige pisemate jalavaeva vähendamiseks. :)
Metsatukast, kuhu toidu otsustasime laotada, oli näha lumel loomajälgi. Aga siit tuleb nüüd pisikene galerii meie lõbusast matkast. 

Ja matk algab.

Pikk, pikk on tee...

Peaaegu kohal. Lahe!

Natukene veel sumpamist õige kohani.
Leidsime jälgi.

Ja veel jälgi.
Nii hea on teha head.

Rõõmu kõigile - lastele ja loomadele.

Kõik toit peab saama jagatud.

Lapsed toimetamas viimaste toitudega.

Nii mõnus, et nosiks või ise.

Head isu loomakesed!

Oli väga vahva ja õpetlik matk.

Üks väga pisike osa meie heateost.
Uute seiklusteni! Seniks aga rõõmsat meelt ja lumiseid hetki! ❄️ 

teisipäev, 18. detsember 2018

JÕULUDE OOTEL


Oleme terve jõulukuu toimetanud ning jõulutunnet loonud. Tänasest postitusest saab lühikese ülevaate meie maja ühistest koosviibimistest.


3. DETSEMBER - ESIMENE ADVENT

Siilikesed alustasid esmaspäeva hommikut vahva kavaga "Päkapikud piiluvad" - tähistamaks esimest adventi. Sai laulda, tantsida, piparkooke nosida ning esimene jõuluküünalgi saadeti rühmadesse. Üllatuseks sai iga rühm ka isikliku piparkoogitaigna ning glasuurid. 


6. DETSEMBER - JÕULUTUNNEL PAIKUSE LASTEAIAS 

Seljametsa lasteaed osales esimest korda Paikuse lasteaias toimuval Jõulutunnelil. Meie agarad õpetajad Kaire ning Aveli viisid seal läbi koostöös teiste õpetajatega prügiteemalist töötuba. Meie jaoks on keskkonnateema väga oluline ning oleme ka osalised ülemaailmses programmis Roheline kool. 

Jõulutnnelil said osaleda kõik lapsevanemad koos lastega erinevates töötubades ning nakatada end jõulupisikuga.10. DETSEMBER - TEINE ADVENT

Meie maja pisemad, Hiirekesed, olid 10. detsembri hommikuks ettevalmistanud omapoolse nägemuse advendi tähistamisest. Taaskord sai vahvalt laulda ning tantsida. Kõigile lastele olid Hiirekesed ka ettevalmistanud väikese meisterdamise - valmis sai päris mitu päkapikku. Advendihommikul sai ka suu magusaks ühe maitsva kommiga ning rühmadesse saadeti teine jõuluküünal.

 


17. DETSEMBER - KOLMAS ADVENT

Oravakesed valmistasid ette jõulukuuseteemalise advendihommiku. Nagu ikka sai laulda ning tantsida. Jagati kingitusi nii lastele kui ka õpetajatele. Kuid mis kõige tähtsam - ühiselt ehiti käbidega ka meie saali jõulukuusk. 
Kuuse ümber sai tantsida ning advendihommiku lõpetas kolmanda jõuluküünla saatmine igasse  rühma.


Selline tagasihoidlik, kuid väga armas on olnud meie jõulukuu. Kuna meie lasteaed on väike, siis tähistame alati olulist üheskoos. Oleme paar päeva ühiselt tähistanud ka lume tulekut - õuealal asuv mägi on kaetud lisaks lumele ka rõõmu, naeru, kelkude ja lastega. 

ILUSAT JA RAHULIKKU JÕULUAEGA!


Ja nüüd....KELGUTAMA! ;)Seljametsa lasteaia suured ja väiksed


neljapäev, 29. november 2018

SELJAMETSA LASTEAIA MAKETT

MAKETT - VALMIS! :)


Meie lasteaia makett on valmis - uhke ja ilus! Kuna maja on pisike kolmerühmaline, siis sai iga rühm, iga laps anda väga olulise panuse maketi valmimisele. 

Aga alustame algusest....

Kõigepealt tuli kokku meie töögrupp, kus tutvustati iga rühma esindajale maketi valmistamise ideed ning jagasime lasteaia ala osadeks - kes, kuhu, mille valmistab. Ja töö algas.

Siilikeste rühmas oli kurvalt lapseta üks voodi osa - sellest leiutati ühekoos maketi alus, mida saab nüüd lihtsa vaevata tõsta ruumist ruumist. Et maketiosad kuidagi kinnitada, tõi meile üks lapsevanem penoplast plaadi, mis mahtus nukrasse voodiraami nagu valatult. Visandasime majakujutised ja ülejäänud oli juba lihtne ning lõbus - kõik roheliseks.

Kõik roheliseks võõbatud, tuli valmis meisterdada asfalteeritud parkla. Üheskoos leiti, et kõige põnevam on kasutada vanu pusletükke, need värvida mustaks ning seejärel panna neist kokku vajalik asfalteeritud ala. Mõeldud, tehtud!

Järgmiseks algas majade ehitamine. Lasteaia suur sõber on meie maja kõrval asuv Seljametsa muuseum ja külamaja, tuli needki hooned ehitada - vanadest karpidest ja värvipaberi jääkidest. Nii saidki kõik olulised hooned maketile paigaldatud.Meie maja Oravakesed korjasid õuealalt erinevaid puuoksi, et paigutada need maketile. Puid on meil palju ja liike ohtralt. Nii saigi kaetud meie maketil olev metsatukk ja park toredate puukestega. Lisaks lisasid Oravakesed maketile mõne looma ning linnu, keda vahest kohtata võib - oravad, jänesed, öökullid. Vahva idee, kuidas kujutada tänavavalgustust, tuli samuti Oravakestelt - vanad peenikesed küünlad. 


Vahepeal olid Siilikesed veel meisterdanud hobukastanimunadest ja hambatikkudest puud - hobukastaneid on meie õuealal päris palju kasvamas ning kaunistavad aiaäärt. 

Kuna liigirikkus on õueala väga mitmekesine, siis Siilikesed said harjutada ka oma kirjutamisoskust. Kõik linnud, loomad, taimed said paberile ning hambatikkude abil ka maketile kinnitatud.


Meie maja kõige pisemad, Hiirekesed, oli nii tublid, et meisterdasid liivakastid, mänguväljakud ning kiigud. Lisaks sai nende abiga uhke punase katuse ka meie lasteaiamaja.Selline ta siis on - meie lasteaia makett. Ise oleme küll uhked ja rõõmsad, et nii suure töö üheskoos tehtud saime! Mõttes on veel natukene täiendada pisidetailidega, kui oleme nende jaoks leidnud aja, siis kindlasti teavitame ka Sind, armas blogi jälgija! ;)

Vahvate kohtumisteni!neljapäev, 22. november 2018

PUHTAKS MEIE ÕUEALA! :)

SÜGISTALGUD 

Igal sügisel korrastame oma õueala lehtedest, okstest ja prügist. Sügistalgutele on alati teretulnud kõik, kes meie lasteaiaeluga kokkupuutuvad! Sel aastal ootasime abilisi 7. novembri peale lõunal ning terve meie ilus, mahukas, looduslähedane õueala sai uue ilme juba mõne tunniga. Talgud lõppevad alati sooja tee ja pirukatega, nii sai ka sel korral tühi kõht peale lõbusat toimetamist kinnitatud. Aitäh veelkord kõigile usinatele osalistele ning ootame teid kõiki jälle juba uutele talgutele! :)

Järgmiste toimetamisteni!
Seljametsa lasteaia suured ja väiksed                              
     

reede, 2. november 2018

KÜLALISED MEIE ÕUEL! :)


              SELGEKS SAI - HÄDAABI 112!


Seljametsa lasteaia mudilased lõpetasid oktoobrikuu hädaabi nädalaga. Neljapäeval käis meil külas ka kohalik politsei. Lapsed uhkeldasid meie õuel ise ehitud helkuripuuga ning jagasid oma teadmisi ka sellest, millest rühmaruumides juba kuuldud hädaabist, õnnetustest ja nendest hoidumisest.


Vormis politseinikud tutvustasid oma varustust ning muidugi kõige lõbusamaks osutus kaks politseiautot. Igaüks sai sees istuda nii esiistmetel kui ka tagaistmel. 
Üheskoos mängiti veel maadlusmänge, sai proovida käeraudasid. Mäng "Valgusfoor" kutsus kaasa lööma kõik suured ja väikesed - selgeks said värvid ning proovile sai pandud tähelepanu.


Külaskäik lõppes lehvitamistega ning politseiauto sireeniga.

OLI VÄGA VAHVA JA OOTAME TEID JÄLLE MEIEGA LUSTIMA, POLITSEINIKUD! :)


Sügiseste tervitustega,
Seljametsa suured ja väikesed 

PÄEVAMATK - METSLOOMADELE SÜÜA VIIMAS

ÜHINE MATK METSA ÄÄRDE   METSLOOMAD JA PAIGALINNUD NÄDALATEEMA RAAMES Oleme juba paar nädalat usinalt uues aastas toimetanud. Teinud ...