reede, 2. november 2018

KÜLALISED MEIE ÕUEL! :)


              SELGEKS SAI - HÄDAABI 112!


Seljametsa lasteaia mudilased lõpetasid oktoobrikuu hädaabi nädalaga. Neljapäeval käis meil külas ka kohalik politsei. Lapsed uhkeldasid meie õuel ise ehitud helkuripuuga ning jagasid oma teadmisi ka sellest, millest rühmaruumides juba kuuldud hädaabist, õnnetustest ja nendest hoidumisest.


Vormis politseinikud tutvustasid oma varustust ning muidugi kõige lõbusamaks osutus kaks politseiautot. Igaüks sai sees istuda nii esiistmetel kui ka tagaistmel. 
Üheskoos mängiti veel maadlusmänge, sai proovida käeraudasid. Mäng "Valgusfoor" kutsus kaasa lööma kõik suured ja väikesed - selgeks said värvid ning proovile sai pandud tähelepanu.


Külaskäik lõppes lehvitamistega ning politseiauto sireeniga.

OLI VÄGA VAHVA JA OOTAME TEID JÄLLE MEIEGA LUSTIMA, POLITSEINIKUD! :)


Sügiseste tervitustega,
Seljametsa suured ja väikesed 

kolmapäev, 17. oktoober 2018

LASTEGA TORI-JÕESUU SIIDRITALUS


Sel korral blogime ühest ägedast õppekäigust, millest vahva kokkuvõtte tegi meie Oravakeste õpetaja Aveli. Mõnusat lugemist! ;)


Seljametsa lasteaia lapsed käisid septembrikuus uurimas, kuidas toimetatakse talus, kus
kasvatatakse õunu ja viinamarju.

Tori-Jõesuu Siidritalu pererahvas oli selleks koostanud spetsiaalselt lastele suunatud
õppeprogrammi “Väetist seemnest viljakandvaks õunapuuks”, mille käigus saadi teadmisi,
kuidas kasvatatakse tootmistegevuseks vajaminevaid õunapuid.
Ringkäigul viljapuuaias nägime erivanuselisi puid ning lapsed said abiks olla õunte korjamise
juures. Edasi liikusime tootmishoonesse, kus maitsesime erinevaid õunasorte ja jälgisime
õunamahla valmistamise protsessi.

Lasterühma saabumisest ajendatuna oli valmis seatud degusteerimislaud, millel siidritalu uudistoodang- peene nimega ja ilma juurde lisatud suhkruta limonaad “Karboniseeritud õunamahl, maasika ja hibiskusega”. Maitseelamus, millest said osa kõik lapsed, oli võrratu.

Siinkohal soovib Seljametsa lasteaia pere tänada Tori-Jõesuu Siidritalu pererahvast suurepärase kogemuse eest ning Keskkonna Investeeringute keskust, kes rahastas Seljametsa lasteaia õpetajate Kaire Holmi ja Aveli Afanasjeva poolt kirjutatud projekti “Kasvatajad meie ümber”.

Aveli Afanasjeva
õpetaja
Seljametsa Lasteaed

teisipäev, 16. oktoober 2018

MEIL KÄIS KÜLAS METSAVANA!


VIHM, PORI JA RÄNDLINNUD


Metsavana on Seljametsa lasteaia üks tore sõber, kes käib vahest külas ja jagab meiega oma tarkusi. Sel korral lustis Metsavana Siilikeste rühma lastega vihma, pori ja rändlindude nädalal. 
Metsavana poripilte uurimas

Üheskoos joonistati poripilte, uuriti käbisid, loendati puulehti, vaadeldi rändlinde ning lobiseti niisama kõigest olulisest, mis ühes sügiseses päevas arutamist vajas. 
Liumäelt saadud vesi aitas maalida kõige uhkema pildi!
Liivakasti äär- õuesõppe lauaks sobib hästi!
Laste enda kokku riisutud lehehunnik on parim inspiratsioon.

Järgmisel päeval käisid Siilikesed jalutamas meie maja lähedal kergliiklusteel ning korjasid lehti. korjatud saagiga täiendati enda uhkeid poripilte.

Jalutuskäik kergliiklusteele.

Uhked kaunistatud poripildid.

Järgmiste toimetamisteni! 
    Seljametsa Siilikesed

#thegreatplanthunt#TGPH#FEE


neljapäev, 11. oktoober 2018

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED

ÜLEMAAILMNE KESKKONNAHARIDUSPROGRAMM 

ROHELINE KOOL

Tere armas blogilugeja! 

Seljametsa lasteaed otsustas üksmeelselt liituda Rohelise kooli programmiga. Blogi on loodud, et jagada Sinuga meie tegemisi, mis hõlmavad antud programmi.


Mis on Rohelise kooli programm ja miks meile see meeldib?

See on ülemaailmne programm, milles osaleb koole/lasteaedasid 67 riigist. Programmi eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada jätkusuutlikku arengut. Eestis juhib programmi Eesti Loodukaitse Selts alates 2016. aasta sügisest. Programmi suurim saavutus on kahtlemata fakt, et selle tulemusena kasvab põlvkond põlvkonna järel jätkusuutlikult mõtlevaid keskkonnateadlikke inimesi. Meie leidsime, et Seljametsa lasteaia laste tegemised on läbi aastate toetanud samu väärtusi ning otsustasime, et taotleme enda keskkonnahariduslikule tööle rahvusvahelise tunnustuse. Seda tunnustust jagabki Rohelise kooli programm. Tuleva aasta kevadeks loodame olla küpsed, et esitada taotlus Rohelise lipu saamiseks.

Lisainfot programmi kohta saab lugeda:

http://www.ecoschools.global/
https://www.tallinn.ee/KESKKOND/ROHELINE-KOOL-3 


Vahvate tegemisteni!

Seljametsa lasteaia pereKÜLALISED MEIE ÕUEL! :)

              SELGEKS SAI - HÄDAABI 112! Seljametsa lasteaia mudilased lõpetasid oktoobrikuu hädaabi nädalaga. Neljapäeval käis meil k...