esmaspäev, 30. mai 2022

Tere ja ilusat maikuu lõppu kõigile!


Selleks õppeaastaks on meie lasteaias õppetöö lõppenud. On olnud tegusad sügis, talv ja kevad.

Viimases õppeaasta postituses kirjutame meie väljasõidust Lindi sadamasse ja Lindi Lasteaed-Algkooli ning sellest, kuidas me kartulit kasvatama hakkasime. 

Esimesena kirjutame Paikuse lasteaia Seljametsa maja Rohelise kooli meeskonna poolt KIK-ile kirjutatud projektist ,,Kala, piim ja salat – kust pärit on need palad?” sai lõpuks teoks. Nimelt sõitsime oma maja lastega "räimeretkele" .

Kõigepealt ootasid Lindi sadamas meid just merelt tulnud kalamehed, kelle kalapaat oli täis värskeid räimi. Lapsed nägid, mismoodi kalad suure toruga laadimismajja jõuavad, kuidas kalad pestakse ning millistesse kastidesse pannakse. Et kalad jahedad ja värsked püsiksid, siis pannakse kalade vahele ja peale suur hulk purustatud jääd. Saime oma panged kalu täis ning jalutasime sadamast lasteaed-algkooli juurde. Seal ootasid meid lasteaia õpetajad, kelle juhendamisel õppisime, kuidas kalad ära tuleb rookida. Saime teada, et emaskalal on kalamari ning isaskaladel niisk. Kalade puhastamine võttis natuke aega ning kes sai tööga ruttu valmis, see sai väliklassis uurida erinevaid kalu - mudil, vimb, koha, ahven, tint, räim, kilu, angerjas.Varsti olid kalad puhastatud ning Lindi toredad õpetajad ning kokatädi praadisid väliköögis räimed ära. Praetud räimed olid kaunilt kuldpruunid ning maitsesid värskes õhus imehästi. Praetud kalu proovisid isegi need lapsed, kes enne kala ei armastanud.

Hiljem jäi lastel veel aega, et lasteaia hoovis mängid. Tore vaheldus oma lasteaia mänguväljakule.

Oli väga meeleolukas ja õpetlik väljasõit ning lapsed nautisid päeva. Aitäh Lindi kalameestele ja Lindi Lasteaed-Algkooli toredale personalile!


Kes soovib, saab väljasõidust lugeda ka Paikuse Postipauna mai 2022, väljaandes. 

https://parnu.ee/OV/PaikuseOV/Paikuse_ajaleht/Paikuse_Postipaun_mai_2022.pdf

Vaadata videot ja pilte: 

https://www.youtube.com/watch?v=6pST-EeyiuI

https://photos.google.com/share/AF1QipOcY_SJO6UXZ6IHqBhHpboYulUS_MlRtWDjrMaL0Mv5RGpL3Z2qI7apuQ1uAK3F_g?pli=1&key=WktkUjlOSXVxcTY3NlQ0NEl0UTVDY2dudjBWelVn'


Järgmiseks kirjutaks sellest, kuidas Seljametsa maja lapsed hakkasid kartulit kasvatama.


Eesti Taimekasvatuse Instituut koostöös Maaeluministeeriumiga otsustasid tähistada kartulisordi 'Jõgeva kollane' 80. sünnipäeva. Üle Eesti saadeti enam kui 80. lasteaeda kartuli kasvatamise komplektid. Komplekt sisaldas puidust kasti, mulla kotte, väetist ning seemnekartuleid. 

Meie saime oma kasti kätte 17.mai ning 25.mai täitsime kasti mullaga, lisasime väetise ning külvasime kartulid.

Nüüd jääb vaid oodata esimest saaki! 
Päikeselist suve ning uute kohtumisteni juba sügisel!
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED

ÜLEMAAILMNE KESKKONNAHARIDUSPROGRAMM  ROHELINE KOOL Tere armas blogilugeja!   Seljametsa lasteaed otsustas üksmeelselt liituda Rohe...

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED