teisipäev, 6. oktoober 2020

LASTEAIA SÜNNIPÄEV JA PALJU VETT

Septembri alguses tähistamine lasteaia sünnipäeva. Seljametsa lasteaed sai sel sügisel 27. aastaseks. Sünnipäevapidu toimus õuealal ja maja ümber. Lapsed liikusid gruppidena pesadest pesadesse, kohtudes seal erinevate tegevustega, mis on seotud veega. Vesi on meie majas sel aastal üks teemadest, mida püüame lastele tutvustada võimalikult mitmekülgselt (Rohelise Kooli üks teemadest). Kuna ühte õppeaastasse peab mahtuma väga palju põnevat, harivat ning lõbusat, siis alustasime kohe agaralt septembris ning tegime ühe ägeda vesise sünnipäeva. Millisel lapsele siis vesi ei meeldiks?! 

Muusikaõpetaja oli oma pesa üles sättinud puude alla. Seal pesas sai muidugi teha muusikat. Reas oli mitu veeklaasi, igas veeklaasis erinev mõõt vett. Lapsed said kuulata, kuidas saab tekitada muusikat mängides veeklaasi ja lusikaga. Iga laps sai ka ise proovida, mis heli tekib kui veeklaasi õrnalt lusikaga lüüa. 

Liikumisõpetaja ootas lapsi lipuväljakul, kus sai pudelist pritsida palle ning näha kuidas veejõud paneb pallid liikuma. Kui pudelid tühjaks veest pritsitud, siis sai veel joosta ja püüda mulle. 

Meie peolt ei puudunud ka õpperobotid. Õuesõppeklassis oli lapsi rõõmustamas Ozobotid, kes viisid laste enda värvitud kalad jõele ujuma ning sai teha Ozobotide abiga kalarallit. 

Mäepealses pesas valmistasid lapsed endale pajuokstest õnged. Sai koorida pajuoksi ning kinnitada sellele pael ja oligi enda isiklik õng valmis. Õng olemas, sai liikuda järgmisse tegevuspessa ja hakata kalameheks. 

Vabategevuseks oli pesa, kus sai katsetada vee tõstmist ühest anumast teise erinevate söögiriistadega - lusikad, kahvlid, aukudega lusikas. 

Sünnipäevapeo lõpetas ühislaul ning tants. Muidugi sai iga rühm endale ka kaasa sünnipäevatordi, mida lõunasöögi ajal maiustada. Nii vahva pidu meil oligi!

Ühislaul ja ussike, mis viib erinevatesse tegevuspesadesse.

Pallide pritsimine veega

Kalapüüdmine

Ozobotid

Õngede meisterdamine

Vee tõstmine

Muusikaloomine

Sünnipäevatort


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED

ÜLEMAAILMNE KESKKONNAHARIDUSPROGRAMM  ROHELINE KOOL Tere armas blogilugeja!   Seljametsa lasteaed otsustas üksmeelselt liituda Rohe...

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED