reede, 5. november 2021

Ettelugemise päev koos Metsavana ja MetsamoorigaPaikuse lasteaia Seljametsa maja lapsed tähistasid oktoobris ettelugemise päeva Metsavana ja Metsamoori külaskäiguga.

Metsavana ja Metsamoor rääkisid lastele, kuidas tuleb metsas käituda ning lugesid Eesti muinasjuttude kuldraamatust ette Leelo Tungla jutu "Metsavana Tuudelepp".

Jutt pajatas sellest, kuidas Tuudelepp annab headele lastele alati metsast marju ja seeni aga ka sellest, kuidas Metsavana kord salakütti kohtas. Tuudelepp vihastas nii kõvasti, et samblikud hakkasid sahisema ja puud vabisema - haab, muide, vabiseb tänini!

Salakütt tahtis kasetohust tehtud vilepilliga enda juurde meelitada metskitsetallesid aga Tuudelepp pani vilepilli tegema vile asemel hoopis röhkimise häält. Salakütil ei jäänud muud üle, kui ronida kohale jooksnud metssigade eest kõrgele puu otsa.

Kui jutt loetud, siis tuli veel osavust näidata. Metsavanal ja Metsamooril oli kaasa võetud tammetõrusid, kastanimune ja seedrikäbisid aga kahjuks olid need kotis sassi läinud. Lapsed said ülesandeks kõik ilusasti ära sorteerida.


Preemiaks said lapsed maiustada kuivatatud õuntega.
Lõpetuseks mängiti õues "Haned - luiged" mängu. Lapsed olid haned-luiged ja Metsamoor kuri hunt.Oli väga tore ja õpetlik ettelugemise päev koos Metsavana ja Metsamooriga!
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED

ÜLEMAAILMNE KESKKONNAHARIDUSPROGRAMM  ROHELINE KOOL Tere armas blogilugeja!   Seljametsa lasteaed otsustas üksmeelselt liituda Rohe...

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED