reede, 17. mai 2024

TEGUS MAIKUU SELJAMETSAS

Maikuu on olnud meie Seljametsa majas tihe ja tegemisi on olnud palju. Loe, kuidas veetsime mai kuu esimese poole.

Nagu eelmises postitused põgusalt juttu oli, siis aprill oli meil Seljametsa majas südamekuu ning sellega seoses võtsime osa liikumise väljakutsest, millest nüüd mai alguses ongi paslik teha kokkuvõte. Umbes pooled meie maja asukad võtsid väljakutsest osa ning kamba peale kõndisime kokku lausa 1570 kilomeetrit. Loodame, et süda naeratab! 

Kogu maja ühisüritusena toimus 2. mail rattamatk. Pikema distantsi võtsid ette Oravakeste, Siilikeste ja mõned pisikeste Hiirekeste rühma jalgratturid vanuses 3-7 aastat, kes läbisid üheskoos tervelt 6,8 kilomeetrit. 2 kilomeetrisele distantsile läksid need maja asukad, kel kaasas tõuke- või jooksuratas ning ülejäänud seltskond otsustas matkata jala. Matka võib lugeda väga suureks õnnestumiseks, kuna lapsed said olenemata distantsist ja vanusest väga edukalt hakkama.


3. mail otsustasid Seljametsa maja asukad võtta osa "Teeme ära" projektist ning korraldati talgud hoovi korrastamiseks, riisumiseks ja peenarde korda sättimiseks. Lapsed aitasid nii riisumisel, rohimisel, käbide ja oksade korjamisel.

8. mail korraldas Seljametsa maja suure emadepäeva peo, kuhu olid osalema oodatud kõik Paikuse Lasteaia lapsed koos emadega. Tegevused olid jagatud mugavaks läbimiseks punktidesse. Seljametsa õpetajad ootasid lapsi mängima ema ja lapse liikumismänge, meisterdama liblikat ja istutama rajatavasee puuviljaaeda pirni- ja õunapuid. Ürituse koostöö partneriks oli ka Sindi Vabatahtlik Pääste, kes valmistasid lastele katelokil maiustusi ning õpetasid tulekustutiga tuld kustutama. Lastele valmistas ette põneva kriminaalse etenduse "Öö muuseumis" Seljametsa Rahvamaja teatritrupp ning külalisi võttis vastu ka Seljametsa Muuseum. Vaata üritusest toredat lühivideot siit.

Siilikeste rühm lõpetas projektiga "Meri ja rannik", mille raames käisid nad kolmel korral Pärnu rannas, merd uurimas, seda nii sügisel, talvel kui ka kevadel, et näha, kuidas loodus eri aastaaegadel muutub. Lisaks osalesid Siilikesed ka viie teosega rahvusvahelisel kalade joonistusvõistlusel "World Fish Migration Award 2024 Free Flow".

Järgmises postituses räägime veel spordipäevast ja õppeaasta lõpupidustustest ning tõmbame õppeaastale kriipsu alla. Kohtumiseni peagi!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED

ÜLEMAAILMNE KESKKONNAHARIDUSPROGRAMM  ROHELINE KOOL Tere armas blogilugeja!   Seljametsa lasteaed otsustas üksmeelselt liituda Rohe...

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED