neljapäev, 16. märts 2023

Kätte on jõudnud märtsi keskpaik ning järjekordselt tuleb kirjutada uus postitus, sest uut ja huvitavat on juba nii palju...

Oleme ka eelnevatel aastatel ja postitustes kirjutanud, et kasvatame palju tomatit, kurki, paprikat, maitsetaimi, kõrvitsat oma aias ja kasvuhoones ise.

 Ka sellel aastal on meie tublid õpetajad Kaire ja Eve kirjutanud projekti, et saaksime PRIA toel soetada selleks aastaks kurgiseemeneid, tomatiseemneid, paprikaseemneid, istutuskühvleid, peenravaipa, katteloori, taimetugesid, turbakassette, turbapotte ja muidugi suures koguses musta mulda. Projekt oli hästi kirjutaud ning vastava rahastuse meie kaks maja ka said. Asjad on juba ka lasteaiamajadel käes ning osad asjad kasutuses. 

Meie majas sai iga rühm endale kasvatada ühe taimesordid - Hiirekesed said kurgiseemned, Siilikesed tomatiseemned ja Oravakesed paprikaseemned. Siilikestel ja Oravakestel on seemned juba külvatud ning taimekesedki üleval, Hiirekeste kurgiseemned külvatakse aprilli keskpaigas. 


Hiirekesetel on külvatud juba ka emadepäevaks emmedele lilled. Iga laps sai valida viie erineva lillesordi vahel ning kui meelepärane oli leitud, siis ise ka selle mulda panna. 

Oravakesed panid emadele kasvama tagetesed ning ka nende taimekesed on juba tärganud. 

Taimede ettekasvatamiseks kasutame koka poolt meile jäetud plastikvorme ning õpetajate poolt kodust toodud plastikust lillepotte. 

Jaanuari lõpus osalesime oma majaga ka digikoristusnädalal mida korraldab Eesti Rohelise kooli programm koostöös Tartu loodusmajaga. 

Info programmi koduleheküljelt: "Võtame ette enda digiseadmed tööl, kodus või koolis ning korrastame enda digielu, kustutades kõik ebavajaliku infomüra ja failid, mis kuhjudes digitaalseks prügiks on muutunud. E-postkasti ummistavad listikirjad, sorteerimata sajad udused puhkusefotod ning eri kasutute teenuste kontod tarbivad kõik energiat läbi seadmete ja programmide, kus neid hoiustatakse ja liigutatakse. Kõik need väikesed igapäeva digiteod kuhjuvad aastatega aga meie planeeti mõjutavaks reaalseks CO2 jalajäljeks. Kui paljud nendest failidest, kirjadest, kontodest aga tegelikult sulle vajalikud ja säilitamist väärt on? Peale heateo loodusele, muudad digikoristades oma elu turvalisemaks, vähendad infomüra ja võidad edaspidi aega, kuna leiad enda asju paremini üles.".


Ilusat varsti algavat kevadet!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED

ÜLEMAAILMNE KESKKONNAHARIDUSPROGRAMM  ROHELINE KOOL Tere armas blogilugeja!   Seljametsa lasteaed otsustas üksmeelselt liituda Rohe...

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED