kolmapäev, 7. detsember 2022

 
Eelmise postituse lõpus kirjutasime, et kuna sügise tegemisi oli niivõrd palju, siis tuleb teha kaks postitust. Jätkame nüüd sealt, kus edasi pidime minema.


Kindlasti olete kursis, et kasvatame toidulauale mineva hooajalise tomati, kurgi, suvikõrvitsa jm ning talveks kõrvitsa paljuski ise, kas siis kasvuhoones või taimekasvatuskastides. 

Viimane saak tuli rohelisena ära korjata, et külm neid ära ei võtaks. 


Et järgmisel kevadel uuesti kasvatama saaks hakata, siis tuli kasvuhoone ja kastid talveks valmis seada. Lapsed said kompsotikasti ära vedada tomati-ja paprikavarred, võtta taimekastidest välja maapirni. Maapirn oli meil ka ämbriga koridoris, et vanemad soovi korral sealt võtta saaksid.Lisaks saime aeda uue vitamiinipommi. Nimelt jäi ühel õpetajal kodus ebaküdooniapõõsas üleliigseks ning meie tragi kokk tuli ja kaevas selle välja ning istutas kõrvitsapeenra juurde. Loodame, et põõsas juurdub tugevaks ning rõõmustab meid õige pea suurte kollaste keradega. 

(Pilt: https://arhiiv.saartehaal.ee/2018/11/06/ebakudoonia-polegi-eba/)


Oleme juba mitmeid aastaid eelistanud kohalikku ja puhast toorainet ning alates sellest sügisest liitus meie lasteaed ka „TAIMNE TEISIPÄEV” algatusega. 

Nende kodulehelt jagaksime teiega ühte lõiku: „Tervise Arengu Instituudi 2014. aasta Eesti rahvastiku toitumise uuringust selgus, et eestlased tarbivad kolm korda rohkem lihatooteid, kui tervisele kasulik oleks. Samas tarbib vaid 2,2% Eesti elanikest piisavas koguses puu- ja köögivilju. Seepärast oleme Taimse Teisipäevaga võtnud südameasjaks tõsta tervisliku taimse toidu tarbimist! Töötame selle nimel, et maitsev ja tervislik taimne toit leiaks koha igaühe – mitte üksnes taimetoitlaste – menüüs. Teaduslikud uuringud annavad põhjust uskuda, et lihatoodete tarbimise vähendamisega kaasneb südame- ja veresoonkonna haiguste, insuldi ja isegi vähi tekke riski vähenemine.”

Kes soovib algatuse kohta rohkem lugeda või leida huvitavaid taimsetoidu retsepte, siis saab seda teha siin: https://www.taimneteisipaev.ee/


Ajendatuna meie koka poolt valmistatud maitsvatest roogadest, on ka meie maja lapsed hakanud valmistama leidlike ja looduslike vahenditega kaunistatud mudatoite.
Kasvuhoone ja taimekastid on korrastatud aga õu oli veel lehtedest riisumata. Selleks tulid meile appi meie maja laste vanemad ja vanavanemad, kes laus vihma trotsides terve meie suure hoovi lehtedest puhtaks tegid. Aitäh!
Lõpetuseks jagaks teiega pilte ja ideid, kuidas on võimalik taaskasutada vanu pappkaste, wc-paberi rulle, lõnga. Kasutada jõuluehte valmistamiseks vett ning kaunistada maja vanade(juba õpetajatele saadetud) postkaartidega.

Ilusat jõuluaega ja rahulikku uue aasta tulekut kõigile meie sõpradele!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED

ÜLEMAAILMNE KESKKONNAHARIDUSPROGRAMM  ROHELINE KOOL Tere armas blogilugeja!   Seljametsa lasteaed otsustas üksmeelselt liituda Rohe...

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED