neljapäev, 29. november 2018

SELJAMETSA LASTEAIA MAKETT

MAKETT - VALMIS! :)


Meie lasteaia makett on valmis - uhke ja ilus! Kuna maja on pisike kolmerühmaline, siis sai iga rühm, iga laps anda väga olulise panuse maketi valmimisele. 

Aga alustame algusest....

Kõigepealt tuli kokku meie töögrupp, kus tutvustati iga rühma esindajale maketi valmistamise ideed ning jagasime lasteaia ala osadeks - kes, kuhu, mille valmistab. Ja töö algas.

Siilikeste rühmas oli kurvalt lapseta üks voodi osa - sellest leiutati ühekoos maketi alus, mida saab nüüd lihtsa vaevata tõsta ruumist ruumist. Et maketiosad kuidagi kinnitada, tõi meile üks lapsevanem penoplast plaadi, mis mahtus nukrasse voodiraami nagu valatult. Visandasime majakujutised ja ülejäänud oli juba lihtne ning lõbus - kõik roheliseks.

Kõik roheliseks võõbatud, tuli valmis meisterdada asfalteeritud parkla. Üheskoos leiti, et kõige põnevam on kasutada vanu pusletükke, need värvida mustaks ning seejärel panna neist kokku vajalik asfalteeritud ala. Mõeldud, tehtud!

Järgmiseks algas majade ehitamine. Lasteaia suur sõber on meie maja kõrval asuv Seljametsa muuseum ja külamaja, tuli needki hooned ehitada - vanadest karpidest ja värvipaberi jääkidest. Nii saidki kõik olulised hooned maketile paigaldatud.Meie maja Oravakesed korjasid õuealalt erinevaid puuoksi, et paigutada need maketile. Puid on meil palju ja liike ohtralt. Nii saigi kaetud meie maketil olev metsatukk ja park toredate puukestega. Lisaks lisasid Oravakesed maketile mõne looma ning linnu, keda vahest kohtata võib - oravad, jänesed, öökullid. Vahva idee, kuidas kujutada tänavavalgustust, tuli samuti Oravakestelt - vanad peenikesed küünlad. 


Vahepeal olid Siilikesed veel meisterdanud hobukastanimunadest ja hambatikkudest puud - hobukastaneid on meie õuealal päris palju kasvamas ning kaunistavad aiaäärt. 

Kuna liigirikkus on õueala väga mitmekesine, siis Siilikesed said harjutada ka oma kirjutamisoskust. Kõik linnud, loomad, taimed said paberile ning hambatikkude abil ka maketile kinnitatud.


Meie maja kõige pisemad, Hiirekesed, oli nii tublid, et meisterdasid liivakastid, mänguväljakud ning kiigud. Lisaks sai nende abiga uhke punase katuse ka meie lasteaiamaja.Selline ta siis on - meie lasteaia makett. Ise oleme küll uhked ja rõõmsad, et nii suure töö üheskoos tehtud saime! Mõttes on veel natukene täiendada pisidetailidega, kui oleme nende jaoks leidnud aja, siis kindlasti teavitame ka Sind, armas blogi jälgija! ;)

Vahvate kohtumisteni!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED

ÜLEMAAILMNE KESKKONNAHARIDUSPROGRAMM  ROHELINE KOOL Tere armas blogilugeja!   Seljametsa lasteaed otsustas üksmeelselt liituda Rohe...

ROHELINE KOOL JA SELJAMETSA LASTEAED